چگونه یک ماست خوب انتخاب کنیم ؟

ماست های جدیدی که هر روز با ترکیبات و طعم های مختلف سر از فروشگاه ها در می آورند بسیار وسوسه انگیز است اما عناصر موجود در ماست می تواند به سلامت شما کمک کند

ماست های جدیدی که هر روز با ترکیبات و طعم های مختلف سر از فروشگاه ها در می آورند بسیار وسوسه انگیز است اما عناصر موجود در ماست می تواند به سلامت شما کمک کند

شکر
ماست نیز مانند تمام محصولاتی که از شیر درست می شود دارای شکر است که به آن لاکتوز می گویند . در 180 گرم ماست معمولی 12 گرم لاکتوز وجود دارد
مراقب باشید ، بسیاری از ماست ها دارای شکر بیشتری هستند بنابراین قبل از خرید عناصر استفاده شده و موجود در ماست را بر روی برچسب بخوانید تا ببینید چقدر شکر دارد .
اگر می خواهید شکر ماست را کمتر کنید ماست معمولی را انتخاب کنید و شکرش را با استفاده از میوه و عسل بالا ببرید ، راه دیگر مخلوط کردن ماست شیرین با ماست معمولی است .


کلسیم
برای این که بهترین فایده  را به استخوان ها برسانید ، برچسب روی ماست را بخوانید و ماستی را انتخاب کنید که در حدود 20درصد مصرف روزانه کلسیم بدن شما را در خود داشته باشد .
به ماست یونانی توجه ویژه کنید ، از صافی رد شده ( آب کش شده ) تا غلیظتر شود ، بنابراین مقدار پروتئین بیشتر و کلسیم کمتری دارد . برندهای مختلف ماست یونانی را با افزودن کلسیم تقویت می کنند پس به میزان این عناصر توجه و هرکدام برایتان بهتر است انتخاب کنید .


ویتامین D
ماست و شیر اغلب با ویتامین D غنی می شوند ، بدین معنی که سازنده ها به محصولات خود اضافه می کنند . بررسی کنید بیشتر از 10 درصد ویتامین D روزانه خود را در شیر یا ماست ببینید


پروبیوتیک
ماست چه از شیر گاو باشد و یا جایگزین هایی مثل نارگیل ، سویا و یا بادام باید روی برچسب نوشته باشد که باکتری های زنده دارد یا خیر ، مگر در موارد خاص که پزشک شما برای درمان شما توصیه کرده باشد که در این صورت به لیست توجه نکیدو فقط توصیه پزشک را دنبال کنید .
انواع ماست ها در فروشگاه ها مثل رنگین کمان خوردنی هستند ، اگر هر طعم را دوست ندارید و یا سلیقه ای خاص دارید هیچ مشکلی در تعویض ماست وجود ندارد زیرا تمامی باکتری ها در ماست های مختلف مفید هستند و می توانید هر بار یک طعم یا نوع را انتخاب کنید


چربی
برای بسیاری افراد بهترین انتخاب ماست کم چرب است ، ماست هایی که از شیر کامل تهیه می شوند دارای چربی اشباع شده بیشتری هستند که برای سلامت قلب مفید نیستند .
در هر حال ماستی که انتخاب می کنید ، مطمئن شوید با ذائقه شما سازگار است و به خاطر بسپارید بهترین و سالمترین نتیجه را زمانی بدست می آورید که به همراه ماست میوه و سبزیجات زیاد و مقدار کم کربوهیدرات فرآوری شده و گوشت مصرف کنید .
در نهایت ماست مانند گلوله ای جادویی نیست که وزن و دیابت شما را از بین ببرد اما اگر بخشی از تغذیه روزانه شما باشد فواید بسیاری برایتان دارد .

دیدگاه جدیدی بگذارید